Co kupić na dzień dziecka nastolatkowi Postaw na książkę, która uczy i bawi!
24 maja 2022

Rozterka: Co kupić na dzień dziecka z taniej księgarni? Dopada nas co roku, bo faktycznie sprawa nie jest prosta. Zwłaszcza że dzieci dorastają i w pewnym momencie zabawki interesują je coraz mniej! Zatem co się sprawdzi jako prezent na dzień dziecka dla nastolatka? Rozsądnym i udanym wyborem może być książka. Powinna jednak być naprawdę ciekawa i lekka w odbiorze. Tak, by nie zanudziła młodego człowieka, ale był dla niego czymś atrakcyjnym. Do takich książek niewątpliwie należy Antropocen. Twój i mój świat, autorstwa Johna Green. To niezwykle wartościowa lektura, która dotyka istotnych zagadnień! Jest propozycją spośród literatury popularnonaukowej, młodzieżowej. 

Najnowszy bestseller dla młodzieży: Antropocen. Twój i mój świat!

To wyjątkowa, popularnonaukowa książka, która kierowana jest właśnie do młodzieży, ale nie tylko. Jest w stanie w sposób ciekawy i zrozumiały udzielić lekcji o wartościach odnoszących się do tego, co nas otacza. Nieco moralizuje i skłania do refleksji. Autor w kilkudziesięciu rozdziałach analizuje różne aspekty życia na ziemi z człowiekiem w roli głównej i z pewnością odpowie na wiele pytań, jakie mogą dręczyć młodych ludzi. Balansuje pomiędzy niezwykle trudnymi i ważnymi zagadnieniami, jak i bardziej prozaicznymi, ale równie interesującymi. Lekki, przystępny język okraszony dawką humoru i ironii sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością i nawet poważne zagadnienia mogą stać się dla nastolatków zrozumiałe.

Dla kogo na prezent książka: Antropocen. Twój i mój świat. Johna Green?

Taka lektura niewątpliwie sprawdzi się jako prezent, zarówno dla młodych chłopców, jak i dziewcząt. Autor w tej jednej książce omówił dość szeroki zakres, różnorodnych tematów. Dzięki temu każdy może, znaleźć w niej coś, co go najbardziej zainteresuje. Zapewni chwilę oderwania od obowiązków, przy fascynującej lekturze. Nie można zapominać, że książka ta przekazuje ogromną dawkę wiedzy. Jest zatem wartościowa, a jednocześnie odprężająca.