Co można dać dziecku na pierwszego czerwca
24 maja 2022

Co kupić na dzień dziecka? Kiedy tylko zbliża się pierwszy czerwca, to wielu rodziców stawia sobie takie pytanie. Zresztą, nie tylko rodzice zachodzą w głowę nad tym, ale również dziadkowie, wujkowie, itd. Wszystkie te osoby, które chcą sprawić radość milusińskim. A tych w rodzinie na pewno nie brakuje. Co więc można im kupić? Książki. Chociaż raz warto odejść od standardowych zabawek, na rzecz książek, które na pewno sprawią radość wszystkim milusińskim.

Tippi i ja

Autorką tej książki jest Sarah Crossan, która zaprasza do tego, aby poznać wyjątkową historię o ludziach, którzy często uznawani są za odmieńców. Czy tak powinno się ich osądzać? Tippi i Grace to dziewczynki, które zawsze wzbudzają ogromne zaciekawienie. Dlaczego? Ponieważ są bliźniaczkami syjamskimi. Od pasa w górę są dwoma osobami. Łączy ich tylko to, co znajduje się od pasa w dół. Tippi i Grace to nie tylko dwie osoby. Obydwie są kompletnie inne. Dziewczynki (niestety!) często są obrażane. Porównanie do pomiotów szatana jest jedną z takich obelg. Grace nie rozumie o co chodzi, jeżeli ludzie mówią, że bycie z bliźniaczką syjamską to tragedia. W końcu jest tyle złych rzeczy na tym świecie. Niestety, ale już niedługo bliźniaczki syjamskie, będą musiały z jedną z takich tragicznych rzeczy, sobie poradzić.

Bałtyk

Z czym kojarzone jest Morze Bałtyckie? Z miejscem, gdzie można udać się na letnie wakacje, wypoczywając na piaszczystych plażach. Zadaniem tej książki, która została napisana przez Rafała Jankowskiego, jest pokazanie, że Bałtyk to coś znacznie szerszego. Trzeba na niego spojrzeć z nieco zupełnie innej perspektywy. To ogrom najróżniejszych zwierząt, które są nieodmiennie połączone z tym właśnie światem. Dzięki tej właśnie książce, młodzi czytelnicy będą mogli przekonać się, z jak wieloma stworzeniami ma się tu do czynienia. Nie tylko takimi, które żyją w wodzie, ale takimi żyjącymi nad wodą, na klifach, skałach, itd. Pasjonująca książka przyrodnicza dla wszystkich.