Idealny prezent dla dziecka
24 maja 2022

Dzień dziecka to bez wątpienia okoliczność zmuszająca nas do zastanowienia się nad udanym prezentem. Spectrum możliwości jest ogromne, aczkolwiek warto decydować się na opcje, które mogą znacząco wpłynąć na dziecko, poszerzyć jego horyzonty i być może zapewnić mu wiele godzin fantastycznej przygody. Dobrze wybrana książka może być dla dziecka prezentem o niezwykle dużej wartości. Może być czymś, do czego po latach wraca się z łezką wzruszenia i czymś, co w pewien sposób ukształtuje jego myślenie o czytaniu. W dobie szalenie niskiego poziomu czytelnictwa taki sukces jest nie lada wyczynem. Co kupić na dzień dziecka ze sklepu online i jakie książki mogą przekonać dziecko do czytania?

Magia na wyciągnięcie ręki

Okres dzieciństwa powinien obfitować w chwile wypełnione całkowitą beztroską oraz szczyptą magii. Saga J.K. Rowling o małym czarodzieju, który w nieoczekiwany dla siebie sposób nagle otrzymuje bilet do magicznego świata to ponadczasowa historia, od której nie sposób się oderwać. Harry Potter zachwyca dzieci oraz dorosłych. Jest to historia po brzegi wypełniona magią oraz historia młodego człowieka, który tak naprawdę staje się symbolem dobra w walce ze złem. Przepiękna narracja i wykreowany świat czarodziejów pozwala nam przenosić się do, chciałoby się wierzyć, równolegle toczącej się rzeczywistości. To powieści, które pozwolą dziecku przenieść się do Hogwartu, uczestniczyć w zajęciach szkolnych wraz z bohaterami, a także zmagać się z potężniejszą mocą, której Harry wraz z przyjaciółmi musi bezustannie się przeciwstawiać. Bez wątpienia historia Pottera jest jedną z najpiękniejszych przygód, jaką możemy podarować własnemu dziecku.

Z hobbitami

Nieco starsze dzieci bez wątpienia powinny sięgnąć po książki J.R.R Tolkiena. Mowa oczywiście o Władcy Pierścienia. Dowodem na niezwykłość tej książki są wspaniałe ekranizacje. Każda strona powieści pozwala nam zatopić się w utopijnym świecie małych istot z owłosionymi stopami, które niespodziewanie zostały oddelegowane do wypełnienia misji, od której zależy właściwie przyszłość wszystkiego. To książka, która porywa, zachwyca, rozśmiesza i wzrusza. Warto taki pakiet sprezentować własnemu dziecku.